Specjalne kosmetyki do cery dojrzałej


Podstawowym kosmetycznym arsenałem każdej kobiety jest oczywiście jakiś lekki żel do mycia buzi, tonik bądź hydrolat oraz klasyczny nawilżający krem. To produkty o bardzo dobrym, ale czasem jednak niewystarczającym działaniu, które od czasu do czasu warto wspomóc właściwościami różnych, tym razem bardziej specjalistycznych kosmetyków. Które kosmetyki do cery dojrzałej zapewnią zatem te najlepsze rezultaty? Czy będą to specjalistyczne peelingi medyczne Poznań, czy może jednak coś bardziej naturalnego albo wręcz przygotowywanego samodzielnie z prostych spożywczych składników?

Na pewno każda cera, więc także i cera dojrzała, wymaga regularnego złuszczania. Bardzo ważne jest jednak to, by akurat cerę dojrzałą złuszczać delikatnie, nie trąc jej mocnymi peelingami obfitującymi w twarde i grube drobinki, a raczej zastępując te typowe mechaniczne produktu ich lżejszymi odpowiednikami, czyli peelingami chemicznymi. Występujące w nich kwasy prowadzą do samodzielnego rozpuszczania się martwego naskórka. Przy okazji mogą też delikatnie zwęzić rozszerzone pory, a przy regularnym używaniu nawet usunąć przebarwienia, przynajmniej te mniejsze i świeższe. Peelingujące kosmetyki do cery dojrzałej powinny być używane po wcześniejszym oczyszczeniu twarzy. Kolejność tę trzeba zachować, aby na własne życzenie nie pogorszyć działania peelingu i nie odebrać mu jego mocy. Szczególne warte uwagi w tej kategorii produktów będą peelingi medyczne Poznań.

Cerze dojrzałej i wiekowej bardzo często zaczyna też brakować blasku. Staje się ona matowa i ziemista w kolorze, a to zabiera jej ten najpiękniejszy naturalny urok. Czy można temu jakoś zaradzić? Oczywiście tak, bo świetny efekt rozświetlenia buzi dają kosmetyki bogate w witaminę C. Jest to jeden z tych składników, na którym powinna zostać oparta absolutnie każda pielęgnacja cery dojrzałej. Warte uwagi będą również różnego rodzaju kwasy oraz retinol, czyli najczystsza postać witaminy A. Niektórym zabiegom warto się poddawać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Wspomogą one działanie codziennej domowej pielęgnacji.