Peeling medyczny – szybki sposób na regenerację skóry


Gdy skóra twarzy jest przesuszona i traci koloryt, warto zainwestować w mało inwazyjne zabiegi, które przywrócą jej świeży wygląd. Domowe sposoby mogą okazać się bowiem nie dość wystarczające. Wysoko rozwinięta dziś medycyna estetyczna daje możliwość skorzystania z peelingów medycznych, które polegają na złuszczeniu martwego naskórka i regeneracji komórek.

Peelingi medyczne dzielą się na dwie kategorie: mechaniczne i chemiczne. peeling kawitacyjny Poznań. W tych pierwszych używa się preparatów o właściwościach ścierających oraz specjalistycznych urządzeń ze wbudowanymi głowicami.

Peelingi chemiczne przewidują stosowanie specyfików złuszczających. Są to różnego rodzaju kwasy, takie jak: BHA, kwas migdałowy, czy owocowy.

Uroda wymaga regularnego wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Na szczęście peeling medyczny nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Kiedy warto o nim pomyśleć? Wskazaniami są przede wszystkim:

– drobne zmarszczki;
– blizny po trądziku;
– rozszerzone pory;
– przebarwienia;
– rozstępy;
– cellulit.

Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy zabieg jest powtarzany kilka razy z określonym odstępem czasowym. Skóra jest odbudowywana, staje się odpowiednio nawilżona, poprawia się jej elastyczność i kolor.

Polecane: makijaż permanentny Poznań.