Oświetlenie – jakie wbrać?


Dobór odpowiedniego oświetlenia jest jednym z najpopularniejszych sposobów na to, aby nadać wnętrzu klimatu i niepowtarzalnego charakteru. Specjaliści od aranżacji wnętrz stosują różnego rodzaju triki, które optycznie powiększają pomieszczenie, maskują niedoskonałości powstałe w wyniku nieudolnego remontu czy ocieplają lub przeciwnie – sprawiają, że pokój wydaje się chłodny i nowoczesny.

Najpopularniejsze rodzaje lamp
Kinkiety, lampy wiszące sufitowe oraz ścienne, lampy ledowe, lampy stojące (z ozdobnymi kloszami) czy lampki nocne w różnych kształtach. Na szczególną uwagę zasługują kolorowe lampy do pokoi dziecięcych (np.w kształcie motylków, kwiatków, księżyców czy gwiazdek).

Lampy łazienkowe
Rodzaj oświetlenia niezwykle istotny z racji tego, że w łazience zazwyczaj nie mamy okien. Oprócz standardowych lamp sufitowych, stosuje się więc dodatkowo lampy nad lustro lub świetlówki – zlokalizowane nad lustrem.

Salon jak przestrzeń wspólnego odpoczynku
Intymne światło w salonie i sypialni dają chociażby duże lampy stojące z kloszami przysłaniającymi światło żarówki czy wyżej wspomniane kinkiety.

Lampki na biurko
Małe i poręczne, zazwyczaj z ruchomą rączką – ułatwiające pracę wieczorem i w nocy lub w ciemniejszych pomieszczeniach.
Sprawdź polecane: kinkiet nad lustro